"Славия" победи "Левски" на "Герена"

"Славия" спечели 146-ото издание на най-старото столично дерби! "Белите" победиха "Левски" на стадион "Георги Аспарухов" с 2:1 в много интересен мач.

Така в рамките на една година и половина "белите" постигнаха пета победа този съперник, като в този период от шест мача загубиха само веднъж.

"Славия" постигна обрат след като изостана в резултата след гол на Марин Петков. Попадения на Емил Виячки и Калоян Кръстев се оказаха решаващи, а Кръстев за трети път в рамките на година вкара победен гол срещу "Левски".

В 13-ата минута "Славия" бе много близо до попадение. Тумбак проби през десния фланг и намери Петер Макрилос, който моментално стреля, но топката срещна страничната греда.

В 16-ата минута "Левски" излезе напред в резултата след много хубава акция. Здравко Димитров  отклони към Борислав Цонев. Последва удар на халфа, който рикошира в защитник и така топката се озова в Марин Петков, който откри резултата.

"Славия" изравни само шест минути по-късно. След изпълнен фаул от тъча, топката бе отклонена от играч на "Левски" към Емил Виячки, който от близка дистанция не сгреши за 1:1.

Лошата новина за "сините" в това полувреме бе, че загубиха Радослав Цонев заради контузия.

В 51-ата минута "Славия" по чудо не поведе в резултата. След центриране от ъглов удар последва ужасна намеса на Христофор Хубчев. Топката стигна до Георги Вълчев, който стреля с глава, но от гол линията Симеон Славчев спря изби. Последва добавка, която бе неточна.

В 68-ата минута "Славия" стигна до победното си попадение  Резервата Калоян Кръстев бе изведен зад Христос Шелис и не сгреши сам срещу вратаря за 2:1.

"Левски" натисна, но удар на Мартин Петков 10 минути преди края бе неточен, а в продължението на срещата и Здравко Димитров стреля покрай вратата.