"Славия" обърна "Арда" в зрелище

"Славия" победи "Арда" с 3:2 в драматичен мач от 19-ия кръг на Първа Лига. "Белите" губеха с 1:2 на полувремето, но успяха да направят пълен обрат през втората част. Тонислав Йорданов откри резултата в 15-ата минута, а секунди по-късно Питър Макрилос изравни. В 40-ата минута Румен Руменов отново изведе гостите напред. През второто полувреме Георги Вълчев отново възстанови равенството в 55-ата минута, а Макрилос с втория си гол в 72-ата донесе ценен успех на столичани.

Така "Славия" събра 16 точки и излезе на 11-о място във временното класиране. "Арда" е 4-и с 35 точки.