„Славия“ напред за Купата след минимален успех над „Пирин“

„Славия“ се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България след победа с минималното 1:0 у дома срещу „Пирин“ (Благоевград).

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендарния защитник на "белите" и българския футбол Александър Шаламанов, който почина по-рано тази седмица. В негова памет отборът, воден от Златомир Загорчич, игра с резервните си черни екипи.

Шест минути след началото на втората част Радослав Кирилов центрира в наказателното поле и влезлият от пейката Тони Тасев се разписа във вратата на един от бившите си отбори. Нападателят показа уважението си към "орлетата" и не се зарадва на попадението си.

В 71-ата минута на двубоя удар на Станислав Манолев се отби в страничната греда на вратата на домакините.

Две минути преди края на редовното време Радослав Кирилов направи красив самостоятелен пробив, излезе сам срещу Хенгелман, но стражът на гостите се справи с опасността в наказателното поле и двубоят завърши 1:0 за „белите“.