"Славия" нанесе първа загуба на "Лудогорец" и то с човек по-малко

"Славия" нанесе първа загуба на "Лудогорец" в първенството, след като победи шампионите с 1:0 в последен мач от осмия кръг на Първа Лига. Единственото попадение в срещата падна в 48-ата минута и бе дело на Тони Тасев, който се разписа със страхотен удар от над 30 метра.

"Белите" пък завършиха срещата с човек по-малко, след като в 58-ата минута Мартин Георгиев бе изгонен за нарушение срещу Бърнард Текпетей. Първоначално Ивайло Стоянов показа само жълт картон на футболиста на "Славия", но след консултация с ВАР промени решението си и го изгони с директен червен картон. Малко преди края на срещата Славия можеше да вкара и втори гол, но ударът на Радослав Кирилов срещна гредата.

След победата "Славия" събра 17 точки и заема второто място във временното класиране. Лидер е "Ботев" (Пловдив) също със 17. "Лудогорец" от своя страна е трети с 15 точки.