“Славия” победи с 3:2 руския “Оренбург” във втората си контрола на турска земя.

Проверката в Алания бе изпълнена с нерви, като на няколко пъти футболисти на двата тима се спречкваха след груби влизания. Радослав Кирилов в 44-тата минута изведе "белите" напред в резултата, а Емил Стоев в 62-ата удвои. Георги Зотов намали изоставането на руския тим четвърт час преди края на мача.

Георги Йомов в 84-ата минута отбеляза трети гол за българите, а в самия край на мача Кулишев оформи крайното 3:2 за „Славия“. В предната си контрола “белите” завършиха наравно 2:2 с “Олександрия”. Следващата проверка на водения от Златомир Загорчич състав е на 25 януари със „Спартакс“ (Юрмала).

„Берое“ пък записа втори пореден успех на подготвителния си лагер в Турция. Тимът на Димитър Димитров-Херо се наложи с 1:0 над румънския „Сепси“, а единственото попадение беше дело на Мартин Камбуров. Ветеранът беше точен от дузпа в 43-ата минута, разписвайки се във втори пореден мач, а "заралии" надвиха втори тим от елита на Румъния. В първата си проверка "зелените" победиха с 2:1 „Ботошани“. Румънският тим, който се намира на осмо място в местната Лига 1 след есенния дял на първенството, стартира от първата минута с Радослав Димитров, докато Стефан Велев бе резерва. На 24 януари „Берое“ ще играе срещу „Лехия“ (Гданск).

В същото време „Черно море“ загуби с 1:3 от петия в украинското футболно първенство „Олександрия“ в контрола в Алания. Двубоят се игра в четири части от по 30 минути по предварителна договорка между треньорските щабове на двата отбора, а украинците стигнаха до успеха с три безответни попадения в последната четвърт. Преди това варненци поведоха в резултата с попадение на Денислав Ангелов в 36-ата минута. В следващата си контрола „Черно море“ ще играе на 23 януари срещу „СКА Хабаровск“ (Русия).