“Манчестър Сити” с лекота преодоля четвъртия кръг на ФА Къп, след като спечели с 4:0 срещу втородивизионния “Фулъм”.

Срещата до голяма степен бе решена още в самото начало, когато Тим Риъм получи червен картон, а Гюндоган откри резултата от дузпа. Бернардо Силва удвои аванса на “Сити”, а след почивката Габриел Жезус се разписа на два пъти.

Напред се класира и „Челси“, който спечели с 2:1 срещу втородивизионния “Хъл Сити”. Миши Батшуай откри резултата в шестата минута, а тимът на Франк Лампард пропусна няколко възможности да увеличи аванса си до почивката. Томори направи резултата 0:2 в 64-ата минута, а Гросицки намали в 78-ата.

Друг от фаворитите в надпреварата „Тотнъм“ пък не успя да се справи със „Саутхемптън“. Играчите на Жозе Моуриньо стигнаха само до 1:1 в гостуването си на стадион „Сейнт Мерис“ и ще преиграват сблъсъка. „Тотнъм” не успя да победи във втори пореден мач “Саутхeмптън” през тази година, след като в първия ден на 2020-а "светците" спечелиха на този стадион с 1:0.

Останалите мачове, сред които и тези на грандовете „Манчестър Юнайтед“ и „Ливърпул“, са тази вечер.