„Манчестър Сити“ постигна обрат срещу „Реал“ (Марид) и спечели гостуването „Сантиаго Бернабеу“ с 2:1 в първи мач от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Домакините поведоха след попадение на Иско (60 мин.), но Габриел Жежус (78) и Кевин де Бройне (83-дузпа) направиха реванша на англичаните по-лесен. В 87-ата минута капитанът на „Реал“ Серхио Рамос получи директен червен картон и ще пропусне реванша в Манчестър.

„Реал“ вече е без победа в три поредни мача преди неделното дерби с „Барселона“, отново на „Бернабеу“.

В другия мач „Лион“ постигна победа с 1:0 над „Ювентус“. Французите изиграха добро първо полувреме, когато вкараха и единствени гол – Люка Тусар се разписа в 31-ата минута. След почивката италианците доминираха, но направиха много пропуски пред вратата на Антони Лопеш, а попадение на Пауло Дибала бе отменено заради засада. Победата е първа за „Лион“ над „Ювентус“ в историята.