Националният отбор на Испания започна с равенство в контролите преди световното първенство. “Ла Фурия” направи 1:1 с Швейцария в проверка, играна на “Естадио де ла Серамика” във Виляреал.

Домакините доминираха в мача и поведоха с попадение на младия Алваро Одриосола в 29-ата минута, но грешка на Давид де Хеа в 62-рата минута позволи на Рикардо Родригес да изравни резултата. Испания ще изиграе още една проверка преди мондиала срещу Тунис на 9 юни. “Кръстоносците” също имат планирана още една контрола, която ще бъде срещу Япония на 8 юни.

В същото време пък бившата звезда на „Ливърпул“ Филипе Коутиньо усети „любовта“ на феновете по време на контролата между Бразилия и Хърватия (2:0). Мачът се игра на стадиона на мърсисайдци „Анфилд“, а част от феновете освиркваха Коутиньо при всяко докосване на топката, показвайки, че не са му простили за трансфера в „Барселона“ през зимата.

В други контроли Коста Рика би Ейре с 3:0, а Перу удари със същия резултат Саудитска Арабия.