Щафетата ни в топ 15 на Световната купа по модерен петобой

Българската двойка Светла Згурова и Денис Колев завърши на 15-то място във финала в смесената щафета на Световната купа по модерен петобой.

Нашите се представиха достойно в конкуренцията на най-силните атлети в петте дисциплини. След плуването Згурова и Колев бяха трети във временното класиране, но по-слабата фехтовка ги прати извън десетката в подреждането. Конната езда им донесе 284 точки от възможни 300, а в бягането и стрелбата поддържаха добро темпо и концентрация през цялото време.

„Доволен съм от нашите състезатели като цяло. Ние бяхме с най-младия отбор на тази Световна купа. Имаме потенциал и тепърва ще го развиваме. Със сигурност имаше и леко притеснение в някои от тях, но това е нормално. За следващата Световна купа съм сигурен, че ще имаме по-добри резултати“, сподели президентът на федерацията ни по модерен петобой Андрей Кузманов.

Следващата Световна купа отново е шанс за класиране на олимпиадата и състезателите от 43 държави остават в София, като ще тренират на същите съоръжения. Нашите няма да правят промени в състава.