Шок за „Юве“: 10 от „Порто“ го изхвърлиха от Шампионската лига

„Порто“ се превърна в черната котка за „Ювентус“, като го изхвърли от Шампионската лига. „Драконите“ загубиха реванша в Торино с 2:3, но с общ резултат 4:4 и благодарение на повечето отбелязани голове на чужд терен, продължават към 1/4-финалите след две продължения и червен картон в началото на второто полувреме.

На "Ювентус Стейдиъм" гостите вкараха първи чрез Сержио Оливейра от дузпа в 19-ата минута. През второто полувреме блесна звездата на Федерико Киеза, който направи резултата 2:1 за „Юве“. Между двата му гола иранецът Тареми от „Порто“ бе изгонен, заради втори жълт картон за разкарване на топката.

Драмата бе пълна в продълженията. Тогава Оливейра реализира второто си попадение в 115-ата минута, след като вкара от свободен удар по земя под краката на Кристиано Роналдо. Адриен Рабио върна надеждите на „Ювентус“ още в следващата атака, но уви... тимът отпадна за втора поредна година на осминафиналите в Шампионската лига.