Шиникова е на полуфинал в Португалия

Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на турнира на твърда настилка в португалския град Сантарем с награден фонд от 25 000 долара. В четвъртфиналите 29-годишната българка надигра туркинята Пемра Йозген с 6:3, 6:4 за час и 37 минути.

В първия сет играта вървеше равностойно до 3:3 гейма, когато поставената под номер 8 в схемата Шиникова реализира два последователни пробива, за да поведе с 6:3. В началото на втория сет двете тенисистки си размениха по един пробив. Йозген, която е номер 317 в световната ранглиста, направи нов пробив за 4:3, но по подобие на първия сет Шиникова направи серия от три успешни гейма с два пробива, за да затвори втория сет, а с него и мача.

На полуфиналите българката ще играе с победителката от мача между поставената под номер 5 Дария Снигур (Украйна) и Анастасия Тихонова (Русия).

С класирането си за полуфиналите Шиникова си осигури 1 162 долара от наградния фонд и 25 точки за световната ранглиста.