Шампионката на Париж мачка наред

Ига Швьонтек продължи серията си от спечелени сетове на Откритото първенство на Франция по тенис до 22 поредни, след като надигра украинката Марта Костюк с 6:3, 6:4 в мач от четвъртия кръг в схемата при дамите. Така полякинята, поставена под номер 8 в схемата, си осигури среща с гъркинята Мария Сакари на четвъртфиналите.

Швьонтек е само на още три победи от защита на титлата в Париж, което не се е случвало от 2007 насам. Тогава Жюстин Енен дублира трофея си.

Швьонтек и Костюк изиграха единствения мач без публика в понеделник в Париж, тъй като той съвпадна с вечерния час 21.00 във френската столица. 18-годишната украинка, която също премина през първите три кръга без загубен сет, спечели ранен пробив за 2:1, но шампионката моментално взе подаването й. Швьонтек проби отново в осмия гейм след бекхенд в аут на Костюк и защити сервиса си за сета.

Двете отново си размениха по един светкавичен пробив в началото на втората част, но Швьонтек спечели отново подаването на Костюк в седмия гейм. Полякинята получи първото си разиграване за мача при 5:3 и го пропиля, а Костюк поведе с 30:0 в десетия гейм. Швьонтек обаче спечели следващите четири разигравания и сложи точка на двубоя при 6:4.