„Шахтьор“ (Донецк) спечели дербито на Украйна

„Шахтьор“ (Донецк) победи „Динамо“ (Киев) с 3:1 в дербито от 24-ия кръг на футболното първенство на Украйна. Шампионатът беше подновен в събота след паузата заради пандемията от коронавирус.

Срещата се игра без зрители на Олимпийския стадион в Киев.

„Динамо“ откри резултата в 38-ата минута след гол на Виталий Буялски, а след това „Шахтьор“ стигна до обрат с две попадения на Марлос (39, 67) и едно на Маркос Антонио в 71-ата минута.

„Шахтьор“ е лидер в класирането с 62 точки от 24 мача, а „Динамо“ (Киев) заема второ място с 46 точки.

Първенството на Украйна беше спряно в средата на март заради глобалната пандемия, а от 30 май Министерството на здравеопазването на страната разреши мачовете да бъдат подновени.