"Севиля" измести "Барселона" от третото място

"Севиля" измести "Барселона" от третото място във временното класиране на Ла Лига, след като победи  с 2:0 като гост "Осасуна" в двубой от 24-ия кръг.

С успеха андалусийци събраха 48 точки и имат с една повече от каталунците, които вече са четвърти с 47. Лидер е "Атлетико" (Мадрид) с 55, а "Реал" (Мадрид) e втори с 52. В следващия кръг "Севиля" приема "Барселона".

Резултатът беше открит в 19-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Диего Карлос се извиси над всички в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата.

В началото на втората част "Севиля" стигна до второ попадение, като негов автор стана Люк де Йонг.