Сестри Стоеви отпаднаха на 1/4-финалите в Република Корея

Българките Габриела Стоева и Стефани Стоева бяха елиминирани на четвъртфиналите на двойки на силния турнир по бадминтон от сериите "BWF World Tour Super 300" в Гуанджу (Република Корея) с награден фонд 200 хиляди долара.

Европейските шампионки загубиха от поставените под номер 5 представителки на домакините Со Хи Ли и Сън Чан Коршин (Република Корея) с 10:21, 20:22 за 44 минути.

Българките не успяха да се противопоставят на съперничките си в първия гейм, но във втория те бяха равностойни и дори имаха аванс при 19:18 точки, но допуснаха обрат.