Българките Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки на силния турнир по бадминтон от сериите "BWF World Tour Super 750" в китайския град Фучжоу с награден фонд 700 хиляди долара.

Златните европейски медалистки сестри Стоеви надделяха над действащите олимпийски шампионки и номер 4 в схемата Мизаки Мацутомо и Аяка Такахаши (Япония) с 21:11, 21:17 за 47 минути. Това бе трета победа на нашите бадминтонистки над именитите японки, които са четвърти в света.

Двубоят започна равностойно, но след 9:9 българките взеха 12 от следващите 14 разигравания, с което и първия гейм. Втората част беше доста по-оспорвана, но Стефани и Габриела успяха да осъществят обрат от 13:15 с ключова серия от пет поредни точки, след което стигнаха и до крайната победа над японките.

За място на полуфиналите сестри Стоеви ще спорят утре срещу петите в схемата Со Хи Ли и Мън Ян Ли (Република Корея). Българките са с отрицателен баланс от две победи и четири поражения срещу азиатките, от които загубиха на четвъртфиналите в Париж на 25 октомври.