Серена би сестра си Винъс за 19-ти път

Серена Уилямс, водачка в схемата на тенис турнира в Лексингтън, се класира на четвъртфиналите след победа над сестра си Винъс.

Тя надделя трудно над 40-годишната си сестра след обрат с 3:6, 6:3, 6:4 в мач, продължил два часа и 19 минути. Така Серена спечели за 19-и път срещу Винъс в 31-ия двубой помежду им.

38-годишната Уилямс загуби първия сет, а в третия отстъпваше с 2:4, но успя да измъкне в крайна сметка победата.

"Често казано не дойдох тук, за да спечеля турнира. За първи път в моята кариера пристигнах, за да спечеля няколко мача и да видя какво става. Нямам много време след раждането на дъщеря ми. Просто се опитвам да намеря ритъм и да видя какво се случва", коментира Серена Уилямс след мача.

Следващата ѝ съперница е нейната сънародничка Шелби Роджърс. Тя отстрани канадската тийнейджърка Лейла Ани Фернандес след 6:2, 7:5. /БНР