„Септември“ шокира „Левски“ с 2:2 в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Станислав Костов откри резултата в 60-ата минута, а в 66-ата Иван Стоянов изравни.

Жерсон Кабрал отново изведе „сините“ напред след точно изпълнение на дузпа в 80-ата минута, а 120 секунди по-късно домакините останаха с 10 човека след втори жълт картон на Фабиано Алвеш. В 94-ата минута обаче феноменален гол на Будинов със задна ножица донесе ремито. Футболистите на Славиша Стоянович опитаха натиск още през първата част, но положенията бяха за домакините. В 14-ата минута Байду стреля, Митрев изпусна топката и тя се

насочи опасно към вратата

но в крайна сметка успя да я улови малко преди голлинията. В 22-ата минута „Левски“ създаде първата си голова възможност чрез Кабрал, който стреля от фаул. Янко Георгиев се намеси неубедително и изпусна топката, която се отби в напречната греда. В 25-ата минута Георги Русев направи двойно подаване с Тилев, който стреля към вратата и топката профуча на сантиметри покрай лявата греда. В 43-ата минута гредата спаси септемврийци за втори път.

В 54-ата минута Бенга вкара с глава в „синята“ врата, но попадението бе отменено за нарушение срещу Кали Тиам. След час игра „Левски“ поведе след

гол на Костов с глава.

Само шест минути по-късно домакините изравниха след поредица от грешки на „сините“, а в герой се превърна Иван Стоянов. В 80-атата „сините“ вкараха втори гол след точно изпълнение на дузпа от Жерсон Кабрал, която бе свирена за спорно нарушение на Байду срещу Горанов. В последните секунди обаче Мирослав Будинов попари „сините“ след красив гол със задна ножица от дъгата на пеналта.

По темата: Левски Септември