"Септември“ (София) записа важен успех с 2:1 над „Черно море“ в среща от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение на стадион "Васил Левски" реализира Жоржиньо в 51-вата минута.

Десет минути по-късно обаче Борис Галчев изравни след добро изпълнение на пряк свободен удар, а малко преди края на срещата Ишмаел Байду донесе трите точки за състава на Христо Арангелов.

Секунди преди края на сблъсъка домакините бяха близо до трети гол, но резервата Мирослав Будинов пропусна да отбележи от изключително удобна ситуация.

В следващия кръг „Септември“ гостува на „Ботев“ (Враца), а “моряците” приемат „Етър“.