Сензацията „Шериф“ шокира „Реал“ в Мадрид

Дебютантът в Шампионската лига „Шериф“ (Тираспол) шокира рекордьора по трофеи в турнира „Реал“ (Мадрид), като му нанесе загуба с 1:2 на "Сантяго Бернабеу". Така тимът от Молдова продължава шеметното си представяне в група D, след като в първия кръг надви и украинския гранд „Шахтьор“ (Донецк) с 2:0 и продължава с пълен актив.

В другия мач от групата „Шахтьор“ и „Интер“ завършиха 0:0 по-рано днес.

Мадридчани владееха повече топката, но трудно стигаха до голови възможности. Първото попадение в мача беше за тима от Молдова, като голът отбеляза нападателят Джасур Якшибаев в 25-ата минута. Карим Бензема изравни от дузпа в 65-ата минута. В самия край на мача гостите отново поведоха с попадение на Себастиен Тил, като с това беше оформен и изненадващият краен резултат.

„Пари Сен Жермен“ победи „Манчестър Сити“ с 2:0 в дербито на група "А". Попаденията за парижани реализираха Идриса Гей и Лионел Меси във всяко едно от двете полувремена.

Това бе първи гол на аржентинската суперзвезда с екипа на френския гранд. „Сити“ пък могат да съжаляват, че не взеха нещо от срещата, тъй като, при резултат 1:0 за ПСЖ, Бернардо Силва направи непростим пропуск.

В крайна сметка двубоят завърши с успех за парижани, които заемат първо място в групата с 4 точки. Толкова има и вторият в класирането „Брюж“, който се наложи с 2:1 над РБ Лайпциг. „Манчестър Сити“ пък остава на трето място с 3 точки в актива си, докато "биковете" са последни с 0.

„Атлетико“ (Мадрид) обърна „Милан“ с 2:1 в изключително драматичен мач от втория кръг в група "В". "Росонерите" бяха близо до първата си победа в турнира след пауза от 7 години, но допуснаха два късни гола, дело на Антоан Гризман и Луис Суарес от дузпа. За домакините точен беше Рафаел Леао в 20-ата минута, но малко по-късно Франк Кесие получи червен картон и принуди съотборниците си да играят с човек по-малко повече от час.

„Ливърпул“ пък записа внушителен успех при визитата си на „Порто“. Английският гранд надделя с 5:1 на „Ещадио до Драгао”, за да се откъсне на първото място във временното класиране в група „В” на най-тежкия европейски клубен турнир.

По два гола за успеха в Португалия вкараха Мохамед Салах (18, 60) и Роберто Фирмино (77, 80), а другото попадение за „червените” заби Садио Мане в последната минута на първото полувреме. Почетният гол за „драконите” бе дело на Мехди Тареми в 75-ата минута.

Така „Ливърпул“ вече е с две победи от два мача и е еднолично на върха в групата с шест точки. Втори остава „Атлетико“ (Мадрид) с четири точки, а „Порто“ е трети с една. На последното място без актив е италианският „Милан“.