Националният отбор на България по волейбол за жени се нуждае от поне две победи в оставащите си три мача, за да не отпадне рано от европейското първенство.

Българките допуснаха второ поражение в група А след като снощи отстъпиха с 1:3 пред световния и европейски шампион Сърбия. Така тимът ни заема предпоследното, пето място във временното класиране с една точка. Зад нас е единствено съставът на Финландия, който вече има три загуби.

За елиминациите ще се класират първите четири отбора от групата, като победи срещу Гърция и Финландия изглеждат задължителни за място на осминафиналите. Начело в подреждането са Сърбия и Турция с по две победи, както и Гърция с актив 2-1. Франция пък е непосредствено пред България на четвъртото място с победа и загуба.

"Нашият отбор продължава да допуска наивни грешки и да дава поредица от точки", коментира Иван Петков след загубата от Сърбия, когато волейболистките ни започнаха обещаващо и спечелиха убедително първия гейм, но отстъпиха в следващите три. "Все още взимаме някои грешни решения и на второ подаване, и в атака. Но се вижда, че отборът повишава своята увереност и се надявам в следващия ни мач да видим по-различен резултат", добави Петков.

България се изправя срещу един от домакините на европейското - Турция днес от 19.30 часа в третия си мач от шампионата. Утре също от 19.30 часа е двубоят с Гърция, а в четвъртък волейболистките ни играят с Финландия от 17 часа.