Седем гола на мача

Седем гола на мача "Пирин" - "Берое"

"Берое" и "Пирин" изиграха спиращ дъха мач, завършвайки при резултат 4:3 в полза на заралии в 1/16-финален двубой от турнира за Купата на България. Възпитаниците на Димитър Димитров направиха впечатляващ обрат в заключителните десет минути на двубоя, реализирайки три попадения.

Нападателят на "орлетата" Преслав Йорданов даде ранен аванс за тима си, но в заключителните минути на първата част Гаюс Макута възстанови равенството. Дълбоко в добавеното време на първото полувреме голмайсторът за домакините отново бе точен с глава, давайки преднина за благоевградчани.

В началото на второто полувреме главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа в полза на "Берое", но Иван Минчев пропусна от бялата точка. В средата на второто полувреме Прелсав Йорданов оформи своя хеттрик, правейки резултата 3:1 в полза на домакините. В заключителните десет минути на двубоя Алиун Фал с две попадения възстанови равенството. Дълбоко в добавеното време "Берое" получи правото да изпълни втора дузпа и този път Гаюс Макута реализира, носейки победата за тима си.