Сблъсъкът на титаните

Сблъсъкът на титаните "Байерн" и "Барселона" пряко по MAX Sport 3

Най-интригуващият от четвъртфиналите на Шампионската лига ще бъде предаван в петък от 22:00 часа

Шампионската лига навлезе в заключителната фаза на настоящия, значително по-различен, сезон. Четвъртфиналите, полуфиналите и финалът на турнира ще се изиграят в португалската столица Лисабон, а директните елиминации ще са в само един мач. Финалната част от надпреварата вече предложи истинска драма, като в първия четвъртфинал "Пари Сен Жермен" надделя с 2:1, с два гола в последните минути, срещу "Аталанта". Този двубой бе предаван пряко по MAX Sport 3.

Сега, отново по MAX Sport 3, зрителите ще имат възможността да се насладят и на безспорно най-интригуващия сблъсък от четвъртфиналите на турнира, който ще противопостави два от грандовете на Европа - "Байерн" и "Барселона". Срещата е в петък, на 14 август, от 22:00 часа на „Ещадио да Луж“.

"Байерн" излиза като отбора с повече самочувствие, след като спечели титлата в Германия, докато Барселона изпусна трофея в Ла Лига в последните кръгове на испанския шампионат. Каталунците обаче имат предимството, че испанското първенство приключи с почти месец след Бундеслигата и се предполага, че не са изгубили игрова практика. Двата отбора все пак влизат в мача, след като се наложи през миналата седмица да изиграят и „висящите“ си осминафинали реванши в Шампионската лига. В мач без особено значение "Байерн" спечели с 4:1 срещу "Челси" и продължи напред с общ резултат 7:1, докато на „Камп Ноу“ "Барса" победи с 3:1 "Наполи" и се класира с общото 4:2.

Историята на сблъсъците между двата отбора също дава превес на баварците. Двата отбора имат 10 мача помежду си в Европа, като "Байерн" е спечелил 6, наравно са завършили 2, а победите за Барселона са 2.

В следващия етап победителят от двубоя ще се изправи срещу спечелилия четвъртфинала "Манчестър Сити" – "Олимпик" (Лион). Кой обаче ще достигне до полуфиналите, "Байерн" или "Барселона"? Ще стане ясно в прякото предаване на двубоя по MAX Sport 3  в петък от 22:00 часа.

Уикендът програмата на MAX Sport ще предложи и изключително бойно зрелище. В неделя сутрин ще се разиграе титлата в тежка категория на UFC. В трети пореден сблъсък помежду си ще се изправят Стипе Миочич и Даниел Кормие. През 2018-а Кормие свали Миочич от трона в тежка категория, но през 2019-а ролите се размениха и Миочич на свой ред нокаутира Кормие. Трилогията завършва тази седмица в Лас Вегас, а битката ще бъде предавана пряко по MAX Sport 2 на 16 август от 05:00 часа.