“Саутхемптън“ изхвърли „Арсенал“ от ФА Къп

Носителят на трофея от миналия сезон „Арсенал“ отпадна още в четвъртия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. Лондончани загубиха с минималното 0:1 като гости срещу „Саутхемптън“. След четвърт час игра вратарят Бернд Лено спаси опасен шут на Че Адамс. Автогол на Габриел в 24-ата минута осигури ценната победа в полза на "светците".

Пет минути след почивката Дани Ингс би опасно, топката срещна страничната греда и тялото на Лено, излизайки в корнер. В 68-ата минута стражът на домакините Фрейзър Форстър направи решително спасяване след удар на Едуард Нкетия.

По-късно тази вечер ще бъдат изиграни още седем двубоя от турнира за купата на ФА.