„Ботев“ (Враца) направи поредна грешна стъпка, след като не успя да победи последния в класирането „Витоша“. Двата тима завършиха наравно 1:1 в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Така врачани продължават със слабите резултати, като имат само един успех в последните си 8 мача.

Първото полувреме бе по-скучно, но „Ботев“ поведе в самия му край. Направи го от спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Лъчезар Котев. Повторенията обаче показаха, че въпреки агресивния шпагат на младежкия ни национал, той играе с топката, а не с крака на противник. Въпреки това нарушението бе отсъдено, а опитният Валери Домовчийски го превърна в гол.

През втората част играчите „Ботев“ имаха няколко изключителни шанса за втори гол, който щеше да реши мача, но ги пропиляха. Така дойде 74-ата минута, когато „Витоша“ изравни след грешка в отбраната на домакините. Васев подари топката на Кабов, който намери Запро Динев и резултатът стана 1:1.

След това гостите имаха още няколко добри шанса за гол, но и бранител на бистричани трябваше да чисти от голлинията, за да запази точката. Тя бе едва четвърта за "тигрите" от началото на сезона. „Ботев“ пък събра 13 и заема 11-а позиция в класирането.

Предвид слабите резултати в последните седмици, непосредствено след мача треньорът на врачани - Сашо Ангелов, намекна че може да напусне поста.

„Това са футболисти, живи хора, грешат. Положение и гол - са балкан разлика. Единият не дава на другия, другият мисли, че той ще вкара, такива грешки допускахме. Може би футболистите си помислиха, че мачът е спечелен. Ще разберете каква ще бъде моята реакция. Не ми задавайте въпроси за Апостол Попов, ще има реакция от моя страна. Реакция в мое лице, аз каквото намеквам, ще го направя. След 1-2 часа всичко ще стане ясно”, заяви след срещата Сашо Ангелов.