Само Герджиков влезе в преследването в Руполдинг

Само Димитър Герджиков от четиримата ни биатлонисти намери място сред първите 60 в спринта на 10 км в Руполдинг и се класира за преследването в неделя. Младият татко единствен повали всички мишени при двете си влизания на огневия рубеж и завърши на 1:53 минути от победителя Мартен Фуркад (Фр).

С по две грешки в стрелбата завършиха Красимир Анев и Антон Синапов, които финишираха съответно на 61-ва и 69-а позиция. Спортист номер 1 за миналата година Владимир Илиев направи едно от най-слабите си състезания за сезона, като с 3 грешки завърши 72-ри с изоставане от 2:14,8 минути от Фуркад.

След като спечели двете състезания за Световната купа в Оберхоф, французинът стигна до лесна победа в Руполдинг. Петкратният олимпийски шампион записа 80-и успех в кариерата си, оставяйки на 3,1 секунди зад себе си сънародника си Кентен Фийон-Мейе. Двамата не допуснаха грешки в стрелбата.

Германецът Бенедикт Дол проби френската доминация и завърши трети. Четвърти е Ветле Шаастад Кристиансен (Нор), а зад него се наредиха още двама от френския тим - Симон Дестьо и Флоран Клод.

Норвежкият ас Йоханес Тингес Бьо пропусна и този старт, като остана близо до новороденото си дете.

Фуркад остана начело в генералното класиране за Световната купа с 447 точки, следван от Дестьо с 392, Фийон-Мейе с 382 и др.

Въпреки слабото си представяне днес Владо Илиев запази 24-ата си позиция в класирането със 126 т. Краси Анев слезе с 3 позиции до 49-о място с 34 точки.

Утре е щафетата на 4х6 км при жените, а в събота – 4х7,5 км при мъжете.