Домакинът Египет записа втора победа в турнира за Купата на африканските нации и е сигурен осминафиналист. Голямата звезда Мохамед Салах вкара един от головете за успеха с 2:0 над ДР Конго, след който отборът на Хавиер Агире събра 6 точки и измести Уганда от лидерската позиция в група "А".

Египет поведе чрез Ахмед Ел Мохамади в 25-ата минута, а в 43-ата Салах удвои, като до края на мача зрителите не видяха други голове. Египтяните вече мислят за последния мач от групата - срещу Уганда. ДР Конго все още има минимален шанс да продължи на осминафиналите като един от най-добрите трети отбори, но това минава през изразителна победа над Зимбабве. Това стана възможно, след като в другия мач от групата Уганда и Зимбабве завършиха 1:1. Емануел Окви откри за Уганда в 12-ата минута, но в 40-ата Кама Билиат възстанови равенството. В класирането Египет е с 6 точки, Уганда има 4, Зимбабве е с една, а Конго е на дъното без точков актив.