С три дузпи „Валенсия“ победи „Реал“ (М)

„Валенсия“ победи „Реал“ (Мадрид) с 4:1 в мач от 9-ия кръг на испанското футболно първенство. Три от головете за „Валенсия“ паднаха от дузпи, и трите реализирани от Карлос Солер.

Началото бе за гостите от Мадрид, които поведоха с гол на Карим Бензема в 23-а минута.

Първата дузпа за домакините бе отсъдена в 29-а минута за игра с ръка в наказателното поле на Лукас Васкес.

Тибо Куртоа спаси удара на Солер, а при добавката Муса вкара топката в мрежата.

След сигнал от ВАР реферът нареди да се пребие наказателният удаур, тъй като Муса е навлязъл в наказателното поле преди изпълнението на Солер.

При втория опит Солер не сбърка за 1:1.

Минута преди почивката Рафаел Варан си вкара автогол и даде преднина на „Валенсия“.

Солер покачи на 3:1 в 54-а минута отново от дузпа, а в 62-а съдията за трети път посочи бялата точка на „Валенсия“ и Солер оформи своя хеттрик от дузпи.

Треньорът на „Реал“ Зинедин Зидан пое отговорността за загубата: "Играхме добре в първите 30 минути, когато открихме резултата, но след изравнителния гол стана нещо, което се случва не за първи път и това не ми харесва. Като треньор нося отговорността, защото съм длъжен да намеря отговор. Поражението е болезнено. Трите дузпи срещу нас? Има съдия, който следи за тези неща. Със сигурност това ни се отрази", коментира французинът.