„Лудогорец“ е на път да изпусне още една от трансферните си цели, след като в битката за подписа на защитника на „Сарагоса“ Диого Вердаска се включи и „ЧФР Клуж“.

El Periodico de Aragon твърди, че румънският шампион е изпратил оферта за бранителя на стойност 550 хил. евро, както и 20% при следващ трансфер и се това предложение да бъде прието. Вердаска има договор със „Сарагоса“ за още една година, но е обявил пред ръководството, че иска да си тръгне, като голямото предимство на „ЧФР Клуж“ пред „Лудогорец“ е, че играят в Шампионската лига. „Орлите“ претърпяха поражение на трансферния фронт и с аржентинския защитник Гастон Кампи, който подписа с „Трабзонспор“.

В същото време вече е почти сигурно, че следващият съперник на „Лудогорец“ в Лига Европа ще е уелският ТНС, след като „Копенхаген“ го победи като гост с 2:0. Головете за успеха на датския тим реализираха Пиерос Сотириу в 18-ата минута на срещата и Сков, който се разписа от дузпа в 61-ата минута на двубоя. Реваншът е след седмица в Дания. За да се срещнат с ТНС, шампионите първо трябва да се справят с исландския „Валур“, който срещат днес от 22 ч. (българско време).