Легендата на немския футбол Руди Фьолер насочи цялото внимание на привържениците на „Байер“ (Леверкузен) към предстоящия първи мач от група „А“ на Лига Европа срещу „Лудогорец“.

„Аспирините“ гостуват в Разград на 20 септември, като спортният директор е категоричен, че „Лудогорец Арена“ е мястото, където отборът трябва да се реанимира след кошмарния старт на първенството в Бундеслигата. „Този двубой е една чудесна възможност да си върнем самочувствието и да се реабилитираме пред привържениците. България трябва да ни излекува. Това е удобен момент някои от футболистите ни да влязат в час. Време е да стъпим отново на победния път“, коментира Фьолер предстоящия двубой с българския шампион в четвъртък. Думите му дойдоха след поредното разочарование и загубата от „Байерн“ (Мюнхен) с 3:1 в среща от третия кръг на Бундеслигата. Гостите поведоха с попадение на Вендел от дузпа в 6-ата минута, но до 19-ата минута бяха обърнати след голове на Корентен Толисо (10’) и Ариен Робен (19’). В 89-ата Хамес Родригес оформи крайния резултат, като в последните десет минути „аспирините” бяха с човек по-малко след директен червен картон на Карим Белараби.

За „Байер” това е трета поредна загуба, която закотви тимът на последното място. Показаното от тях на „Алианц Арена“ вдъхна оптимизъм в редиците на „Лудогорец“, тъй като играчите на „Байер“ демонстрираха липса на желание за игра и завършиха мача със само един удар в очертанията на вратата. Срещата бе наблюдавана от помощник-треньора Антони Здравков, който имаше за задача да запише плюсовите и минусите в играта на „аспирините“.

Билети за трите домакински мача от Лига Европа срещу „Байер“ на 20 септември, АЕК на 8 ноември и „Цюрих“ на 13 декември са в продажба, като цените варират между 15 и 100 лв.