Роналдо спаси „Юве“ с гол в 91-вата минута
2

1:1 с „Милан“ в първия полуфинал за купата

“Милан” и “Ювентус” не излъчиха победител в първия мач от полуфиналите за Купата на Италия. Срещата на “Сан Сиро” завърши при резултат 1:1.

Домакините доминираха в мача и откриха резултата с попадение на Анте Ребич в 61-ата минута, а освен това пропуснаха и още няколко добри положения, като Джанлуиджи Буфон се прояви с блестящи спасявания. В самия край на срещата обаче торинци получиха дузпа и Кристиано Роналдо изравни в 91-вата минута. По-лошата новина за треньора на „Милан“ Стефано Пиоли обаче е, че той няма да може да разчита на трима ключови играчи за реванша. Тео Ернандес получи червен картон, а от сметките отпадат също Златан Ибрахимович и Саму Кастийехо заради натрупани жълти картони, след като бяха предупредени официално от съдията в този мач за груби нарушения.

Двубоят бе посетен от 73 хил. тифози, което е рекордна посещаемост за среща от тази фаза на надпреварата.

След мача треньорът на „Юве“ Маурицио Сари призна, че тимът му е в застой. „Напоследък получаваме лесни голове, което няма как да ме радва, сподели спецът. - Немислимо е един отбор постоянно да е във възход, но в последните седмици се наблюдава застой в играта и формата ни“, допълни Сари.

Мачът пък бе по-специален за Буфон, който се похвали с исторически подарък. След последния съдийски сигнал той си размени фланелката със сина на друга легенда Паоло Малдини – Даниел. "В моята колекция имам екипите на Киеза и син, Тюрам и син, Уеа и син, а сега Малдини и син. Чакам и техните внуци", заяви с усмивка ветеранът Буфон.