Роналдо се контузи при ново разочарование за Португалия

Франция и Англия продължават да мачкат

Първенецът на Стария континент Португалия записа второ неочаквано домакинско равенство в Група В на квалификационния цикъл за Евро 2020. След нулевия "хикс" с Украйна преди дни снощи футболистите на Фернандо Сантош не успяха да пречупят Сърбия и мачът на "Луж" завърши 1:1.

Голямата новина обаче е контузията на Кристиано Роналдо. Лидерът на португалците изкара тежки 30 минути, в които нямаше шанс да вкара, разбиха му носа, а след това получи и травма в дясното бедро и трябваше да напусне.

Очаква се официална информация за контузията. Важният дуел на „Ювентус“ с „Аякс“ в Шампионската лига е на 10 април.

Иначе Душан Тадич вкара за сърбите от дузпа в 7-ата минута, а Данило Перейра изравни в 42-ата с прекрасен гол. Португалците създадоха много положения, но им липсваше и шанс, и класа в наказателното поле.

През второто полувреме реферът Симон Марчиняк даде дузпа за домакините за игра с ръка на Рукавина, но след това я отмени след намеса на един от асистентите си.

В другата среща от групата Украйна надви Люксембург с 2:1 и поведе с 4 точки.

Ето и всички резултати от играните сноки мачове:

Група "А":

Косово - България 1:1 - 0:1 В. Божиков (39), 1:1 А. Зенели (61)

Черна гора - Англия 1:5 - 1:0 М. Весович (17), 1:1 М. Кийн (30), 1:2 Р. Баркли (39), 1:3 Р. Баркли (59), 1:4 Х. Кейн (71), 1:5 Р. Стърлинг (81)

Група "В":

Люксембург - Украйна 1:2 - 1:0 Д. Тюрпел (34), 1:1 В. Циганков (40), 1:2 Ж. Родригес (90-авт.)

Португалия - Сърбия 1:1 - 0:1 Д. Тадич (7-д.), 1:1 Д. Перейра (42)

Група "Н":

Андора - Албания 0:3 - 0:1 А. Садику (21), 0:2 Б. Балай (87), 0:3 А. Абраши (90)

Франция - Исландия 4:0 - 1:0 С. Юмтити (12), 2:0 О. Жиру (68), 3:0 К. Мбапе (78), 4:0 А. Гризман (84)

Турция - Молдова 4:0 - 1:0 Х. Калдъръм (24), 2:0 Дж. Тосун (26), 3:0 Дж. Тосун (54), 4:0 К. Айхан (70)