Eвропейският шампион Португалия спечели с 4:2 при визитата си на Сърбия и записа първа победа в група B на квалификациите за Евро 2020.

„Мореплателите“ удържаха първоначалния устрем на домакините и постепенно взеха инициативата. Малко преди края на първата част падна първият гол в мача, дело на Уилям Карвальо (42) след разбъркване в наказателното поле на сърбите. След почивката Гонсало Гедеш (58) удвои аванса на гостите след пас на Бруно Фернандеш. Никола Миленкович (68) намали на 1:2 след асистенция на Душан Тадич, а головото шоу продължи и в заключителните десет минути. Кристиано Роналдо (80) възстанови аванса от два гола за португалците след извеждащ пас на Бернардо Силва зад защитата на домакините. Александър Митрович (85) намали след нов голов пас на Тадич, но радостта за футболистите на Любиша Тумбакович бе твърде кратка, тъй като секунди по-късно Бернардо Силва (86) оформи крайния резултат.

Интересното е, че вече Роналдо има 89 гола на сметката си в националния отбор – повече от всички останали играчи от настоящия състав, взети заедно.

Двубоят също така беще под №159 за Кристиано за националния отбор, което го нарежда на пето място в Европа по този показател. Пред него са само Серхио Рамос (Испания, 166 мача), Икер Касияс (Испания, 167 мача), Виталий Астафиевс (Латвия, 167 мача) и Джанлуиджи Буфон (Италия, 176 мача).

В другия мач от групата Украйна на практика се класира за Евро 2020, след като победи Литва с 3:0 и вече има 13 точки от 5 мача, като е убедителен лидер. За второто място ще се борят португалците и сърбите, които имат съответно 5 и 4 точки.