Кристиано Роналдо отбеляза първия си хеттрик в италианския елит. Това стана при победата на “Ювентус“ над „Каляри“ с 4:0 в мач от 18-ия кръг на Серия “А”. Той се разписа в 49-ата, 67-ата (от дузпа) и 82-рата минута. Гонсало Игуаин отбеляза четвъртото попадение за домакините в 81-вата минута.

Така Роналдо стана първият португалец с хеттрик в италианското първенство. Португалецът вкарва гол в пети пореден мач и същевременно вече има попадения срещу всеки един от отборите в Серия “А”. Изключение прави “Рома”, но Роналдо е вкарвал на “вълците” с екипа на “Реал” (Мадрид). Освен това Кристиано е отбелязал попадения в 18 поредни години в топ пет първенствата на Европа. Серията му започва през 2003 г. с екипа на “Манчестър Юнайтед“.

С този успех „Ювентус“ вече има 45 точки и е на три пред „Интер“, който тази вечер гостува на „Наполи“. „Каляри“ е шести с 29 точки.

Златан Ибрахимович се завърна в игра за „Милан“ след 2794 дни. Това стана при равенството 0:0 на „росонерите“ срещу „Сампдория“ . Ибра игра последно за "червено-черните" през май 2012 година. Над 60 000 тифози пристигнаха на "Сан Сиро", за да видят завръщането му при "росонерите". 38-годишният швед стартира срещата от пейката. Той се появи на терена в 55-ата минута на мястото на Кжищоф Пьонтек. Но ефектът "Ибра" не подейства на "росонерите" и те за пореден път разочароваха своите фенове. Тифозите на миланския гранд си върнаха ентусиазма с привличането на своя идол, но показаха, че не са забравили и най-големият срам за клуба от 1998 година в първенството. Както е известно, „Милан“ завърши 2019 година с унизителната загуба 0:5 от „Аталанта“ в Бергамо. Именно поради това голям транспарант в "Курва Суд" посрещна играчите на Стифано Пиоли, а той гласеше: "Аталанта - Милан 5:0". Единствен Ибрахимович беше аплодиран от феновете.

В друга среща от този кръг „Аталанта“ разгроми “Парма” с 5:0. “Фиорентина” пък продължава безобразната си серия и осми пореден мач не може да вземе пълен актив от точки. “Ла Виола” завърши наравно 1:1 при визитата си на “Болоня”. Така “Фиорентина” продължава да е около зоната на изпадане, след като е с 18 точки, на четири пред 18-ия “Бреша”, а “Болоня” остана в Топ 10 с 23 пункта.