Суперзвездата Кристиано Роналдо отбеляза цели 4 гола при разгромната победа на Португалия с 5:1 като гост срещу Литва в мач от квалификациите за Евро 2020.

Головата машина на „Ювентус“ проведе мач №160 за националния тим на Португалия и вече има 93 попадения с фланелката на иберийците. По-интересното е, че тимът на Литва бе 40-ият национален отбор, на който CR7 отбелязва гол. Така той

стана първият европеец

пронизал мрежата на 40 различни национални тима (България не е сред тях - б.р.), а също и първият европеец с 90 гола за представителния отбор на страната си. Роналдо подобри и рекорда на ирландеца Роби Кийн от 23 гола в европейските квалификации, ксто вече е с 25. Звездата се разписа в 7, 62, 65 и 76-ата мин., а още едно попадение за разгрома отбеляза Карвальо в 90-ата. В 28-ата Витаутас Андриушкевичус вкара за домакините.

В нашата група Англия победи Косово с 5:3, като двубоят на „Сейнт Мери“ започна шокиращо за домакините, тъй като Бериша

наказа груба грешка

в отбраната на Англия и даде аванс на Косово още в 34-тата секунда. „Трите лъва“ обаче отговориха много бързо и до почивката вече водеха с 5:1 след попадения на Стърлинг (8'), Кейн (19'), автогол на Войвода (38') и дебютни голове на Санчо (44', 45'). След почивката Косово се съживи, отбелязвайки две попадения в рамките на шест минути. В същото време Чехия си върна второто място с класически успех с 3:0 над Черна гора в Подгорица. Попаденията за гостите отбелязаха Сучек в 54-ата, Масопуст в 57-ата и Дарида от дузпа в 95-ата минута.

В другите мачове от квалификационния цикъл Сърбия победи Люксембург с 3:1 като гост, Турция взе визитата си на Молдова с 4:0, Албания удари у дома Исландия с 4:2, а Франция би с лекота след 3:0 над Андора.

По темата: Евро 2020