Звездата на Ювентус Кристиано Роналдо донесе победата на своя тим в последния за 2018 година кръг от Италианското първенство с два гола, записвайки поредния рекорд на своята сметка. „Старата госпожа“ победи Сампдория с 2:1 в среща от 19-ия кръг на Серия "А".

Резултатът откри именно звездата на торинския гранд, който получи топката от Пауло Дибала на ръба на наказателното поле, финтира защитник и я прати в далечния ъгъл за 1:0 още във втората минута. Сампдория стигна до равенството с гол от дузпа на Фабио Куалиарела в 33-ата минута, отсъдена за игра с ръка след ВАР. Отново видео технологията се намеси и пак за игра с ръка, но в полза на Ювентус и реферът отсъди дузпа, превърната в гол от R7 в 65-ата минута. Това бе 14-и гол на Роналдо в Калчото, с което той счупи рекорда на сънародника си и също бивш играч на Юве - Руи Барош за най-резултатен португалец в Италия в рамките на един сезон (12 гола), като пред Кристиано има още половин шампионат. В продължението на срещата Сампдория стигна до равенството след удар от дистанция на Сапонара, но две минути по-късно реферът използва ВАР, за да види засада при подаването и отмени гола, оставяйки трите точки на домакините.

Ювентус остава начело без загуба с 12 точки аванс пред втория Наполи, но "сините" по-късно днес приемат Болоня и може да съкратят изоставането си до девет точки.