“Рома“ спря „Милан“ преди мача с ЦСКА

Лидерът в Серия "А" “Милан“ спря победната си серия. Прeд празните трибуните на "Сан Сиро" домакините и „Рома“ направиха голов спектакъл, който завърши без победител - 3:3.

Златан Ибрахимович (2, 79-дузпа) и Алексис Салемакерс (47) бяха точни за "росонерите", докато Един Джеко (14), Жордан Верету (71) и Мараш Кумбула (84) три пъти връщаха попаденията във вратата на Чиприан Татарушану, който направи кошмарен дебют за отбора от Милано. Румънецът подари първото попадение на гостите, а общо получи три пъти повече голове от Джанлуиджи Донарума, който имаше един допуснат гол в първите четири кръга от сезона.

Реферът Пиеро Джакомели пък шокира всички, като даде две изключително спорни дузпи. Първо той измисли такава за "вълците", която Верету реализира за 2:2 в 71-ата минута, а в 79-ата минута даде такава и на „Милан“, реализирана от Ибрахимович.

Интересното е, че в нито един от двата случая, реферът не се възползва от ВАР, като не гледа нито едното от двете положения.

Златан Ибрахимович и компания загубиха първи точки през този сезон, но останаха на първо място с 13 точки. Римляните пък имат осем точки, а след три дни приемат ЦСКА на "Олимпико" в мач от груповата фаза на Лига Европа. "Червено-черните" пък чакат Мартин Минчев и „Спарта“ (Прага) този четвъртък във втори мач от същия турнир.