„Рома“ си отмъсти на „Специя“ и Гълъбинов след драмата за Купата

„Рома“ надви у дома „Специя“ с 4:3 в изключително драматичен двубой от 19-ия кръг на Серия А.

На „Олимпико“ домакините започнаха по-добре и откриха чрез Борха Майорал в 17-та минута. Малко след това Роберто Пиколи възстанови паритета, а по този начин приключи и първата част. След почивката в разстояние на три минути „вълците“ вкараха два бързи гола чрез Майорал и Рик Карсдорп, но новакът не бе казал последната си дума и навакса пасива си.

Първо, Диего Фариас върно едно попадение след асистенция на българския нападател Андрей Гълъбинов. В 90-та минута Даниеле Верде шокира „Рома“ с изравнителен гол, но в продължението на мача Лоренцо Пелегрини донесе трите точки на Пауло Фонсека и компания. Така, домакините се реваншираха за загубата си от съперника в осминафиналите за Купата на Италия, когато „Рома“ отстъпи на „Олимпико“ с 2:4 след гол и асистенция на Гълъбинов.

Този път усилията на българина и „Специя“ не бяха възнаградени и тимът допусна поражение, въпреки борбения си дух.

В класирането „Рома“ е трети с 37 точки, на шест от лидера „Милан“, който има мач по-малко. „Специя“ е 14-та позиция с 18 точки. В следващите си мачове „Рома“ приема „Верона“, а „Специя“ е домакин на „Удинезе“.

Източник и снимка: БГНЕС