Робърта вдъхнови

Робърта вдъхнови "Левски" за обрат срещу "Берое"

"Левски" победи "Берое" с 3:1 в осминафинална среща в турнира за Купата на България. "Сините" сътвориха обрат след хеттрик на Найджъл Робърта. Голът за старозагорци вкара Камбуров от дузпа, а гостите получиха червен картон.

Мартин Камбуров откри резултата в 24-ата минута, когато бе безкопогрешен от дузпа, отсъдена за нарушение на Фейсал Рерас срещу Стив Фуртадо.

За Камбуров това бе гол №25 срещу "Левски" и така той измести друг бивш нападател на "Берое" и ЦСКА от върха в тази класация - Петър Жеков.

Равенството бе възстановено отново от статично положение, след като Найджъл Робърта отбеляза от свободен удар в 38-ата минута, когато прати топката във вратарския ъгъл на Генадий Ганев.

Карлос Охене остави "Берое" с човек по-малко в 61-ата минута, когато бе изгонен за настъпване срещу Петков, когото малко преди това бе фаулирал.

Само три минути след тази ситуация "Левски" получи дузпа, след като Александър Цветков събори Илия Юруков. Робърта отбеляза втория си гол в мач със силен удар под напречната греда.

Голмайсторът на “сините” бе пощаден малко по-късно, след като в 67-ата минута при центриране от корнер налетя грубо на Ганев, но получи само жълт картон.

Робърта сложи край на всичко в добавеното време, когато се откъсна сам срещу Ганев и го преодоля за 3:1, оформяйки своя хеттрик.