„Рейнджърс“ детронира „Селтик“ и за Купата

Слeд като сложи край доминацията на „Селтик“ в шампионата, „Рейнджърс“ направи същото и в Купата на Шотландия. Отборът на Стивън Джерард победи "детелините" с 2:0 в мач от осминафиналите на турнира.

Това означава, че "зелено-белите" ще останат без трофей за първи път от 2010 г. Рейнджърс пък продължи с победната си серия на "Айброкс" през този сезон и вече пето поредно дерби няма загуба, като записа четвърта победа. Домакините поведоха в 10-ата минута след гол със задна ножица на Стивън Дейвис. В 34-ата минута Джонджо Кени пък си вкара автогол. Одсон Едуард пропусна дузпа за „Селтик“ в 79-ата минута.