"Реал Сосиедад" отново поведе в Испания

"Реал Сосиедад" отново си върна първото място във временното класиране в Ла Лига на Испания. Баските записаха трета поредна гръмка победа, като този път се разправиха с "Уеска" с 4:1 в домакинство си от 7-ия кръг. Така в последните си три мача възпитаниците на Иманьол Алгуасил са с впечатляваща голова разлика от 10:1 в своя полза.

Домакините поведоха в 35-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на защитник в наказателното поле. Микел Оярсабал стреля от бялата точка и бе точен за 1:0.

"Уеска" обаче изравни в началото на втората част. В 47-ата минута Хави Галан центрира за Рафа Мир, кото с глава порази вратата за 1:1.

"Реал" обаче бързо се окопити и в 54-ата минута си върна преднината. Андони Горосбел прати топката в близост до вратата, където Оярсабал с глава вкара за 2:1.

В 69-ата минута домакините организираха многоходова атака, а Кристиан Порту вкара от малък ъгъл за 3:1.

Крайното 4:1 оформи Александър Исак в 75-ата минута.

Така "Реал Сосиедад" събра актив от 14 точки и отново е лидер в таблицата. "Уеска" пък остава на 17-ата позиция в таблицата с 5 спечелени точки досега.

"Гранада" постигна трудна победа с 1:0 над "Хетафе" като гост и се изравни по точки с втория "Реал" "Мадрид". Успехът идва дни след престижното 2:1 над ПСВ Айндховен в Лига Европа.

Голът падна в добавеното време на първото полувреме, когато Анхел Монторо беше точен от наказателен удар