„Реал“ се изравни на върха с „Атлетико“

„Реал“ (Мадрид) вкара три гола в рамките на десет минути, за да се наложи с 3:0 при гостуването на „Кадис“ от 31-ия кръг на Ла Лига.

Кралският клуб вкара първия гол чрез Карим Бензема (28) от дузпа, а четири минути по-късно Алваро Одриосола удвои. Пет минути преди края на първото полувреме французинът с втория си гол в мача направи резултата 3:0.

По този начин „кралете“ излязоха на първо място в класирането, след като изравниха „Атлетико“ (Мадрид) по точки, но воденият от Зинедин Зидан тим има по-добри показатели в директните сблъсъци. Двата тима имат актив от 70 точки, но по-късно днес на "дюшекчиите" има предстои двубой с „Уеска“. Трети е „Севиля“ с 67, а четвърти „Барселона“ с 65, но и два тима им предстоят мачове днес.

В другите, играни снощи срещи: Леванте - Севиля 0:1, Осасуна - Валенсия 3:1, Бетис - Атлетик Билбао 0:0, Алавес - Виляреал 2:1 и Елче - Валядолид 1:1.