“Реал“ (Мадрид) направи нова грешна стъпка в Испания, която почти го извади от борбата за второто място. Играчите на Зинедин Зидан стигнаха само до 1:1 в гостуването си на „Леганес“. Така домакините сложиха край на серия от пет шампионатни поражения от този съперник, а след издънката „кралете“ останаха на 4 точки зад “Атлетико” (Мадрид) в преследването на сребърните медали.

През първата част “Реал“ имаше териториално надмощие, но въпреки това „Леганес” изненадващо поведе с гол на Джонатан Силва (45) след фалцов изстрел с левия крак.

Отговорът на мадридския колос дойде скоро след почивката с 18-ото попадение за сезона на Карим Бензема (51) след асистенция на Лука Модрич и добавка, тъй като първият удар на французина бе спасен от Иван Куеяр.

“Не се представихме добре, но следващият сезон ще сме по-силни“, лаконичен бе Зидан след мача.