„Реал“ на финал за Суперкупата на Испания

Макар и без част от най-големите си звезди, „Реал“ (Мадрид) победи с 3:1 „Валенсия“ в първия полуфинал от турнира за Суперкупата на Испания.

Тони Кроос откри резултата в 16-ата минута, когато изненадващо стреля директно от корнер и завари неподготвен стража на "прилепите" Хауме. В 39-ата Иско овладя на гърди и безпроблемно прати топката в мрежата. След почивката се разписа и Лука Модрич (66), а Даниел Парехо реализира единствения гол за „Валенсия“ от дузпа в добавеното време.

Надпреварата от тази година е с нов формат и се провежда в Саудитска Арабия. „Валенсия“ се класира за нея като носител на Купата на Испания, а "белите" участват благодарение на това, че през миналия сезон завършиха на трето място в Ла Лига. Другите два тима, които спорят за отличието, са „Барселона“ и „Атлетико“ (Мадрид). Мачът между каталунците и дюшекчиите e тази вечер, а преди него имаше куриозна случка – шофьорът на автобуса на „Барса“ обърка пътя и Меси и компания пристигнаха с 45 минути закъснение.