“Реал“ (М) пред отпадане от Шампионската лига

Испанският гранд „Реал“ (Мадрид) е пред отпадане от Шампионската лига след втората си загуба в груповата фаза от украинския „Шахтьор“. След като загубиха с 2:3 у дома през октомври, сега "белите" отново претърпяха поражение - 0:2 като гост.

Мачът започна страхотно за „Реал“ и испанците удариха греда още в петата минута след удар на Асенсио, а след 30 минути игра отново той можеше да се разпише, но не успя.Домакините шокираха именития си съперник в 57-ата минута, когато Дентиньо се възползва от лошо подредената испанска отбрана, догони топката и от няколко метра я вкара във вратата за 1:0. Бразилецът се появи в игра в 25-ата минута, заменяйки игралия в ЦСКА пред сезон 2011-2012 Жуниор Мораес.

В следващите минути „Шахтьор“ продължи да държи напрежението пред вратата на гостите с бързи контраатаки, докато „Реал“ така и не успяваше да затрудни съперника.

Друга резерва Манор Соломон стана автор на втория гол. Той проби отляво и удвои резултата с удар в близкия ъгъл в 82-рата минута.

Така „Шахтьор“ и „Реал“ са с равен брой точки (по 7), но украинците са пред "белите" заради двете победи в преките двубой.

В последния кръг на 9 декември тимът от Донецк гостува на „Интер“, докато „Реал“ посреща лидера в групата „Борусия“ (Мьонхенгладбах), а испанският шампион ще се надява „Шахтьор“ да не победи.