„Реал“ (М) докосва титлата след победа в Гранада

„Реал“ (Мадрид) се доближи на само две точки от шампионската титла в Испания, след като победи „Гранада“ с 2:1 като гост в последен мач от 36-ия кръг на Ла Лига.

В събота „Барселона“ взе гостуването си на „Валядолид“ и постави Кралския клуб под напрежение, но възпитаниците на Зинедин Зидан продължиха с безгрешното си представяне след рестартирането на сезона и взеха ценни три точки.

На “Естадио Нуево лос Карменес” гостите нанесоха своя удар само в рамките на няколко минути в началото на двубоя, след като в 10-та минута Ферлан Менди откри резултата, а шест минути по-късно централният нападател на “белите” Карим Бензема удвои. Домакините опитаха да стигнат до обрат след почивката, но успяха да реализират само едно попадение, дело на Даруин Мачис в 50-та минута.

По този начин „Реал“ вече има 83 точки, четири повече от втория „Барселона“, като се нуждае от една победа или две равенства в последните си два мача от кампанията, за да стане шампион на Испания за 34-ти път в историята си. Това може да се случи още в четвъртък, когато мадридчани приемат „Виляреал“ от 22:00 часа българско време.

„Гранада“ заема 10-та позиция в класирането с 50 точки. В други два мача от вчера „Реал Сосиедад“ победи „Виляреал“ с 2:1 като гост, а „Алавес“ и „Хетафе“ направиха нулево равенство.