Европейският властелин „Реал“ (Мадрид) гледа уверено към 1/4-финалите в Шампионската лига след победа с 2:1 при гостуването си на „Аякс“ в първа среща от 1/8-финалите, играна в Астердам. “Йохан Кройф Арена” се наслади на страхотна игра на домакините преди почивката, която обаче не даде резултат.

Попадение на Таляфико беше отменено спорно след историческа първа намеса на ВАР в Шампионската лига. След почивата “лос бланкос” заиграха по-добре и вкараха два гола - чрез Карим Бензема (60) и Марко Асенсио (87). „Аякс“ реализира едно попадение чрез Зиех в 75-ата.

В другия мач от вечерта „Тотнъм“ разгроми с 3:0 „Борусия“ (Дортмунд) на "Уембли" и вече гледа смело към 1/4-финалите в Шампионската лига.

"Шпорите" проспаха първото полувреме, когато „Борусия“ беше по-опасният отбор, но след почивката излязоха преобразени. Домакините нанесоха своя удар в началото на второто полувреме чрез Сон. В 83-ата минута Ян Вертонген удвои аванса, а влезлият като резерва Фернандо Йоренте направи резултата класически. Така „Тотнъм“ стана първият английски отбор с победа у дома над съперник от Германия във фазата на елиминациите на Шампионската лига след „Манчестър Юнайтед“, който победи през сезон 2010/2011 година „Шалке 04“ с 4:1 в полуфинален сблъсък на "Олд Трафорд".