“Реал“ и „Сити“ дръпнаха в първите 1/8-финали на ШЛ

„Реал“ (Мадрид) постигна трудна победа с минималното 1:0 като гост на „Аталанта“ в първия осминафинален мач от Шампионската лига, който се игра в Бергамо.

"Кралете" играха с човек повече на терена още от 18-ата минута, когато Ремо Фройлер от състава на „Аталанта“ бе изгонен с директен червен картон. През голяма част от двубоя футболистите на Зинедин Зидан действаха много монотонно и безидейно, но стигнаха до победата с гол на Ферлан Менди в 86-ата минута.

„Манчестър Сити“ пък победи „Борусия“ (Мьонхенгладбах) с 2:0 като гост. Попаденията за "гражданите" реализираха Бернардо Силва и Габриел Жесус във всяко едно от двете полувремена. По този начин "гражданите" записаха 19-та си поредна победа във всички турнири и взеха комфортна преднина преди реванша, който е насрочен за 16 март на стадион "Етихад".

АТАЛАНТА – РЕАЛ МАДРИД 0:1

0:1 Ферлан Менди (86)

БОРУСИЯ М – МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:2

0:1 Бернардо Силва (29)

0:2 Габриел Жезус (65)