„Реал“ и „Барса“ отпаднаха от Купата на краля
2

Испанските грандове „Барселона“ и „Реал“ (Мадрид) отпаднаха от турнира за Кралската купа на Испания. „Атлетик“ (Билбао) изхвърли „Барса“, а „Реал Сосиедад“ надви мадридския колос.

В Билбао на стадион “Сан Мамес” пред близо 50 000 зрители домакините се наложиха над каталунския тим с 1:0. „Барса“ имаше териториално преимущество, както и повече удари към вратата на съперника, но не успя да реализира нито едно положение, докато баските успяха да поразят вратата на опонента си в 93-ата минута, когато точен бе Иняки Уилямс с глава.

„Реал“ (Мадрид) претърпя поражение от „Реал Сосиедад“ с 3:4 на “Сантяго Бернабеу” пред 64 000 запалянковци.

Мартин Йодегаард даде преднина на гостите в 22-ата минута, а 20-годишният Александър Исак вкара два гола в рамките на две минути в началото второто полувреме. Марсело върна един гол в 59-ата минута, но Микел Мерино в 69-ата покачи на 4:1 за Сосиедад. „Реал“ се бори и до края отбеляза два гола, автори на които станаха 18-годишният Родриго и Начо Фернадес.

В полуфиналите „Реал Сосиедад“ ще играе с „Атлетик“ (Билбао). Финалният мач за Копа дел Рей ще се състои на 18 април в Севиля.

Източник и снимки: БГНЕС