Испанските грандове „Реал“ (Мадрид) и „Барселона“ бяха безгрешни в мачовете си от 14-ия кръг на първенството и продължавата гонитбата на върха. И двата тима направиха обрати в своите двубои, като имат по 28 точки, заемайки първите две места.

На „Бернабеу“ домакините биха с 3:1 „Реал Сосиедад“, след като изоставаха в резултата до 37-ата минута. Домакините бяха изненадани във втората минута след ранен гол на Вилиан Жозе, но след това успяха да вземат трите точки след попадения на Карим Бензема (37), Федерико Валверде (47) и Лука Модрич (74), който записа и две асистенции на сметката си. Мачът ще се запомни с мощните освирквания, с които феновете на „Реал“ посрещнаха Гарет Бейл. Както е ясно, уелсецът вбеси запалянковците преди няколко дни, когато позира със знаме, на което пише, че голфът е по-важен от „Реал“ (М). Голяма част от мадридистите започнаха с освиркванията към Гарет още при старта на неговата загрявка край страничната линия, а при влизането му в игра стадионът избухна. “Надявам се освиркванията към Бейл да не продължат цял сезон и феновете да простят на Гарет”, заяви треньорът на „Реал“ Зинедин Зидан.

Преди победата за мадридчани пък „Барселона“ също направи обрат в мача си срещу последния в класирането „Леганес“. Каталунците губеха до 53-ата минута, но след това се наложиха с попадения на Луис Суарес и Артуро Видал. Победният гол падна в 79-ата минута след рикошет в тялото на футболист на домакините.